Reprezentacja Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie osiągnęła ogromny sukces zdobywając tytuł Mistrza Województwa Lubuskiego w piłce nożnej chłopców, który dał awans do finału Mistrzostw Polski, gdzie drużyna zajęła 7. miejsce w Polsce w roku 2026.
Turniej odbył się w dniach 16-18 czerwca w Kluczborku. Już sam awans do grona najlepszych szkolnych drużyn w kraju był wielkim osiągnięciem, a ostateczny wynik potwierdził wysoki poziom sportowy naszych zawodników. W fazie grupowej rywalizowali oni z uznanymi szkołami sportowymi z Gdyni, Kielc oraz Warszawy, które od lat należą do krajowej czołówki w szkoleniu młodych piłkarzy. Sam fakt gry przeciwko tak renomowanym ośrodkom sportowym był dla naszych uczniów cennym doświadczeniem i jednocześnie potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego reprezentacji Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie. Nasi zawodnicy pokazali, że potrafią skutecznie rywalizować z najlepszymi i przez cały turniej prezentowali futbol na bardzo wysokim poziomie. Chłopcy wykazywali się ogromnym zaangażowaniem, determinacją oraz wolą walki. W każdym meczu zostawiali na boisku całe serce, prezentując świetną organizację gry, odpowiedzialność w obronie oraz odważną i kreatywną grę w ataku. Nie zabrakło również efektownych akcji i pięknych bramek, które były nagrodą za ciężką pracę i doskonałą współpracę całego zespołu.
Osiągnięty wynik jest tym bardziej wartościowy, że w niczym nie ustępowali rywalom, a o końcowych rozstrzygnięciach często decydowały drobne szczegóły i odrobina sportowego szczęścia. Nasi zawodnicy udowodnili, że dzięki systematycznej pracy, ambicji i zaangażowaniu można skutecznie rywalizować z najlepszymi szkołami sportowymi w Polsce.
Do znakomitego wyniku drużynę poprowadzili pan Maciej Staszak oraz pan Maciej Żwir, których zaangażowanie, wiedza i codzienna praca z młodymi zawodnikami miały ogromny wpływ na osiągnięcie tego sukcesu.
Skład reprezentacji Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie:
Antoni Kubiak - kapitan zespołu,
Miłosz Łukaszewicz - najlepszy strzelec drużyny,
Igor Kraj - bramkarz,
Alan Nowaczyk - bramkarz,
Aleksander Kaczmarek,
Bartosz Stanisław Napierała,
Filip Bartkowiak,
Filip Kowalewski,
Mikołaj Okraska,
Piotr Chmielewski,
Oskar Frątczak.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Wojciecha Kowalewskiego - Burmistrza Skwierzyny oraz Pana Leszka Pawłowskiego - Dyrektora Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie, za ogromne zaangażowanie, życzliwość i wsparcie w organizacji wyjazdu na Finał Mistrzostw Polski 2026. Dzięki ich pomocy i przychylności nasza drużyna mogła uczestniczyć w trzydniowym turnieju oraz godnie reprezentować szkołę, miasto i region w gronie najlepszych zespołów w Polsce.
Tegoroczny tytuł Mistrza Polski 2026 wywalczyła szkoła z Jarocina, wicemistrzem została szkoła z Koszalina, a trzecie miejsce zajęła szkoła z Gdyni, co dodatkowo podkreśla poziom rywalizacji podczas turnieju finałowego w Kluczborku. Tym bardziej cieszy fakt, że reprezentacja Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie znalazła się w gronie siedmiu najlepszych szkół w Polsce.
M.Żwir






















