W piątek 26.06.2026 r. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.Czytaj więcej... |
Reprezentacja Zespołu Edukacyjnego w Skwierzynie osiągnęła ogromny sukces zdobywając tytuł Mistrza Województwa Lubuskiego w piłce nożnej chłopców, który dał awans do finału Mistrzostw Polski, gdzie drużyna zajęła 7. miejsce w Polsce w roku 2026.Czytaj więcej... |
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy pierwszej aktywnie uczestniczyli w zajęciach "Mały Przyrodnik", które odbywały się raz w tygodniu w ramach realizacji projektu "Zespół Edukacyjny w Skwierzynie - Równy Start II" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Celem zajęć było rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), a także kształtowanie umiejętności współpracy, odpowiedzialności i kreatywności.Czytaj więcej... |
Nauka w szkole podstawowej to nie tylko odmienianie przez przypadki, potęgowanie, analizowanie przyczyn powstania, zgłębianie budowy atomu, czy poznawanie struktury komórki, ale również dbałość o tężyznę fizyczną. Nie od dziś wiadomo przecież, że aktywność fizyczna sprzyja rozwojowi intelektu. Dlatego co roku organizujemy w naszej szkole Dzień Sportu. Jest to wspaniała okazja, aby promować zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, a przy okazji rozwijać umiejętności sportowe, integrować uczniów, uczyć zasad fair play w praktyce, a także tworzyć atmosferę dobrej zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji.Czytaj więcej... |
Żegnamy ósmoklasistów, witamy wakacje!Czytaj więcej... |
W klasie 2a odbyło się ciekawe spotkanie z panią Aleksandrą Rachut – mamą jednej z uczennic. Przyjechała do nas z dwoma psami. Pani Aleksandra hoduje psy rasy chart perski. Jeździ z nimi na wystawy w Polsce i za granice, gdzie jej psy zdobywają liczne nagrody. Wszystkie psy posiadają rodowody.Czytaj więcej... |
9 czerwca przedszkolaki z grupy Wiewiórki odwiedziły Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci miały przyjemność obejrzeć spektakl pt "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek".Czytaj więcej... |
Z okazji Dnia Mamy uczniowie klasy 2c spędzili wyjątkowe chwile wspólnie ze swoimi mamami w szkole. Spotkanie rozpoczęło się od wzruszającej części artystycznej. Były wiersze, piosenki, tańce i inscenizacja. Po części artystycznej dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i portrety swoich mam.Czytaj więcej... |
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Zdrowe życie i pierwsza pomoc" uczniowie klasy 3c wzięli udział w zajęciach na temat zdrowia psychicznego. Celem zajęć było uświadomienie uczniom znaczenia zdrowia psychicznego i rozwijanie umiejętności relaksacji oraz wyrażania emocji. Czytaj więcej... |
W dniach 27-28 maja uczniowie klas 2a i 3c uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było poznanie historii miasta, jego zabytków oraz integracja uczniów.Czytaj więcej... |