W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klasy pierwszej aktywnie uczestniczyli w zajęciach "Mały Przyrodnik", które odbywały się raz w tygodniu w ramach realizacji projektu "Zespół Edukacyjny w Skwierzynie - Równy Start II" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Celem zajęć było rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), a także kształtowanie umiejętności współpracy, odpowiedzialności i kreatywności.
Podczas zajęć uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze, wykonywali proste doświadczenia, rozwiązywali problemy oraz poznawali rośliny i zwierzęta najbliższej okolicy. W swojej pracy korzystali również z tablicy multimedialnej i programów edukacyjnych, które wzbogacały proces poznawania przyrody.
Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, osiągając zauważalne postępy. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa, będące podsumowaniem ich aktywnego udziału w zajęciach i zaangażowania w realizację działań projektowych.
M.Jabłonka






















